کتاب کین

اثر ژان پل سارتر از انتشارات گل آذین - مترجم: قاسم صنعوی-ادبیات مدرن

«کین» هنرپیشه ی انگلیسی مشهوری است که در اوایل قرن نوزدهم میدرخشد وتمام مردم سطح بالای لندن برای تجلیل از او می شتابند.....


خرید کتاب کین
جستجوی کتاب کین در گودریدز

معرفی کتاب کین از نگاه کاربران
طرز فکر و دغدغه این نمایش، سلیقه من بود.
این نمایش درباره عقیده هاست. درباره اینکه یک عقیده چقدر می‌تونه صحیح باشه، تعصب چقدر روی عقاید تاثیر دارن، چطور ممکنه همه چیز بچرخه و چیزی که برای یکی درست به نظر میاد ممکنه نادرست باشه و برعکس. نشون دادن این تزلزل و عدم قطعیت، چیزی بود که این نمایش رو جذاب می‌کرد. آخرای نمایش، سارتر گریز کوتاهی به مسئولیت پذیری و مساله اصلی فلسفه اگزیستنسیال هم می‌زنه. و در نهایت، آخر نمایش هست که ضربه نهایی رو وارد می‌کنه و این سوال رو به وجود میاره که نیت و دلیل انجام کارها چقدر می‌تونن روی قضاوت کردن درباره یک مساله تاثیرگذار باشن. چطور یک نیت شخصی، می‌تونه برای ارزش‌گذاری روی اعمال تاثیر بذاره.

مساله دیگه‌ای که این نمایش‌نامه برای من به وجود اورد، ارزش مرگ بود. اینکه آیا مرگ می‌تونه ارزشمند باشه!؟ یک مرگ، می‌تونه بر حسب دلیلی که باعث رخ دادنش شده باشه، با ارزش یا بی ارزش بشه. اما ایا تمام این‌ها مهمه؟!

درنهایت، این نمایش‌نامه سوال ایجاد می‌کنه، آدمو به فکر وا می‌داره، و می‌گذاره که خودت درباره این مسائل فکر کنی و نسبت خودت رو با این قضایا بسنجی.

اگر این نمایش رو دوست داشتید، <<عادل‌ها>> آلبر کامو رو هم بخونید.

مشاهده لینک اصلی
میدانی؟ انقلاب، مساله‌ی لیاقت نیست. مساله‌ی با نتیجه بودن است و بهشتی هم در کار نیست و باید آدم کاری را بکند که برای آن آفریده شده و چه بهتر که آسان هم باشد.
بهترین کار آن نیست که بیش از هر کاری آدم را به زحمت بیندازد؛ آن است که بیش از هر کاری آدم در آن موفق بشود

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کین


 کتاب چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟
 کتاب ستون های جامعه
 کتاب بخش سرطان
 کتاب شعر مدرن
 کتاب گردهمایی
 کتاب ضیافت