کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ

اثر اوریانا فالاچی از انتشارات امیرکبیر - مترجم: لیلی گلستان-ادبیات مدرن

زندگی، جنگ و دیگر هیچ(Nothing, and so be it)
گزارشی از سفر اوریانا فالاچی به ویتنام و مکزیک است.
اوریانا فالاچی موفق به دریافت جایزه بانکارلا ۱۹۷۰ برای این کتاب شد.
چاپ این کتاب بعد از جنگ ویتنام نه تنها برای فالاچی شهرتی جهانی به بار آورد که حتی باعث شد بسیاری از آنها که از جنگ ویتنام دفاع می‌کردند نیز از کرده خود پشیمان شوند. «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» را شاید بتوان یکی از موثرترین کتابهای ضد جنگ تاریخ دانست. کتابی که از دید بعضی شاید بهترین کتاب ضد جنگ تاریخ هم لقب بگیرد!


خرید کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
جستجوی کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ در گودریدز

معرفی کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ از نگاه کاربران
Niente e così sia = Nothing And Amen, Oriana Fallaci
عنوان: زندگی جنگ و دیگر هیچ - گزارشی از ویتنام و مکزیک؛ نویسنده: اوریانا فالاچی؛ مترجم: لیلی گلستان؛ تهران، امیرکبیر، چاپ نخست 1350، در 429 ص، مصور، چاپ هفتم 1356؛ چاپ هشتم 1381؛ چاپ نهم 1383؛ چاپ دهم 1386؛ چاپ چهاردهم 1393؛ موضوع: خاطرات جنگ ویتنام 1961 تا 1975؛ پوچی و احمقانه بودن جنگ - قرن 20 م
گزارشی از سفر اوریانا فالاچی به ویتنام و مکزیک است. اوریانا فالاچی موفق به دریافت جایزه بانکارلا 1970 برای همین کتاب شد
از متن کتاب: یک ویت کنگ میدوید، با تمام قوا میدوید، و همه به او شلیک میکردند. درست مثل اینکه در غرفه ی تیراندازی پارک شهر، به هدفها تیر میاندازند. ولی تیرها به او نمیخورد. بعد من یک تیر شلیک کردم و او افتاد. درست مثل اینکه به درختی شلیک کرده باشم، حتی جلو رفتم و به او دست زدم؛ ولی باز هیچ احساسی نداشتم. احمقانه است، اما واقعیت دارد. پایان نقل

مشاهده لینک اصلی
من برای شناخت بشریت به اینجا آمده ام به خاطر اینکه دلم میخواهد بفهمم مردی که مرد دیگری را میکشد در جست و جوی چیست و وقتی که آخرین گلوله را در بدن مردی فرو میکند به چه می اندیشد. من برای ثابت کردن عقیده ای که همیشه به آن معتقد بوده ام به اینجا آمده ام و آن پوچی و احمقانه بودن جنگ است و فکر میکنم جنگیدن قاطع ترین دلیل حماقت بشر است. ...
از هنگامی که به دنیا آمده ام گوشم رابا کلمه وطن و پرچم پر کرده اند و همیشه به من آموخته اند که باید به شهید شدن و به شهادت رسیدن افتخار کرد و بالید و هرگز کسی به من نگفت که چرا کشتن به خاطر دزدی یک گناه بزرگ است در حالی که کشتن در لباس سربازی باعث افتخار.

مشاهده لینک اصلی
آسان نیست که در مورد یک کتاب مانند این توضیح دهم. بعد از چند سال، فکر میکنم واقعا فقط امروز را درک می کنم. در حال حاضر می توانم آن را با یک کلمه تعریف کنم: فوق العاده است و هیچ کس نمی تواند به من بگوید که فالاسی با یک بلیط تغییر کرده است ، دیوانه، نفرت انگیز. در اینجا همین احترام برای انسان، همان وحشت برای خشونت و جنگ، همان عشق به زندگی است که در آثار بلوغ یافت می شود. برای پیدا کردن، فقط آنها را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
اولین کتابی که خواندم خانم فالاچی هیچ چیز بود، و پس از آن باشد، در سال 1970. من 14 ساله بود. آنها مرا خنده می دهند، اما فقط به کسانی که از نژادپرستی خسته می شوند، خنده می گیرند. درست است که مردم فقط در مورد داشتن دهان خود صحبت می کنند. فقط این خاطرات، که می گوید از تجربه خود را در ویتنام و، در نهایت، dellepisodio که LHA مشاهده در مکزیک، با دانشجویان، در تیراندازی در پلازا از سه فرهنگ، به عنوان خوانده به درک که این زن است. بدیهی است یکی نیست که می گوید همه چیز توسط شنیدهها، قطعا نه یک است که توسط @ @ پچ پچ سپس راضی، برای مدتی، من بیشتر از او را نمی خواند. حدود 20 سال پیش، یک عاشق من را به من قرض داد و من از یونان و همراه او، پانگولیس، خواندن. در سال 92 من نامه ای به یک کودک که هرگز در 97 سالگی به دنیا نیامده بود خریدم. هر سه کتاب، شهوت من را برای من تأیید کردند. که در آن یک زن عادلانه، زنی که، اگر چه داشتن آرمان خاص و بیان آنها را با شور و شوق، هرگز موفق به نظرات دیگران، برای بهتر یا male.Nel 99 نیز در نظر بگیریم، برای کنجکاوی بود، من یکی از خریداری اولین رمان او، پنه لوپه در جنگ، که هر چند من یک خاطره مبهم است که من نمی توانم با بقیه فالاچی من amato.Il مرتبط تاریخ اخیر است. من، در واقع، خشم و غرور و قدرت ragione.Molti می خواهند ما را به این باور است که یک شکستگی و خط روشن بین این دو کتاب گذشته از تولید قبلی وجود دارد. من حتی زبانهای اسکات را می خوانم که ادعا می کنند که بیماری از بین می رود و شادتر می شود. حماقت از هر جایی که به آن نگاه می کنید احمقانه است. و خانم فالاچی حماقت است استفاده از داشتن همیشهuna زن هرگز riconosciuta.Non برای تمام فصول @، خانم فالاچی. با تمام احترامی که به شأن و منزلت همه کسانی که حتی نمی دانند که در آن او در خانه است، آماده، به عنوان آنها هستند، فروش پشت خود را به بهترین offerente.Lignavia گناه کبیره که او، البته، آن است که هرگز آلوده است. او نمی کرد، اما این کشور عجیب و غریب. و بسیار

مشاهده لینک اصلی
کتاب خیره کننده و روشن. روشنایی که ما را شگفت زده کرد، به خصوص صفحات امروز 40 سال پیش. و سپس توسط خدا نوشته شده است. فقط برای شکل ایتالیایی، برای پویایی فوری و آرام دوران، این کتاب باید در دبیرستان بخواند. به طور کامل متن فالسی را ترجیح میدهم.

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتاب روزنامه نگاری تحقیقی که من از O. فالاچی خوانده شده است، و من باید بگویم آن کاملا فراتر از aspettative.à من رفت یک کتاب است که شروع می شود گزارش شهادت سربازان امریکایی که در قتل عام در لای من گرفته بود. اعمال قساوت بدون هر گونه تلاش برای تعدیل خشونت گزارش شده است، و خواننده را بلافاصله به جهان از جنگ، در مواجهه با واقعیت های خشن پرتاب می شوند. من واقعا خواسته شد که آیا خواندن و یا متوقف کردن. شکی نیست که آن به طول انجامید کمی، چرا که من واقعا می خواستم ببینم اگر © فالاچی موفق شده بود به شامل همانطور preannunciava-. © دلیل این قتل عام، در آن ده صفحه اول، عمیقا من منزجر بود و که من نمی توانستم حتی از راه دور را ببینید راه بنابراین سفر به ویتنام آغاز می شود، نشان دهنده جستجوی معنی زندگی است. سفر شدید، دردناک، که من به نظر می رسید به سمت راست در کنار راوی، با او زندگی لحظات خود را از شادی، اما بالاتر از همه این آشفتگی، ترور محض از مرگ، بیحس تدریجی از جنایات، از دست دادن اعتماد به نفس در انسان انجام در پی یافتن علت اینکه چرا یک مرد همچنان باید دارای امتیاز باشد، حق دارد که نجات یابد، تا کسی که به او اعتقاد داشته باشد. اما دشوار بود. فالاچی رزرو یک فضای برای همه، از خبرنگاران همکار خود، آمریکایی، به طور کلی dellesercito جنوبی، به ویت کنگ و ویتنام شمالی. بحث را به همه، سوال همه، نه تنها برای انجام وظیفه روزنامه نگاری، بلکه برای خودش، برای کشف عمیق ترین افکار و دلایل واقعی که درایو سهامداران خود در این جنگ که پوچی به صفحه شود به طور فزاینده روشن از صفحه، مرده مرده همه انجام می شود با یک سبک است که من دوست زیادی، واقعا coinvolgente.Ciò که من به خصوص دوست داشت این است که رابطه خود را با شخصیت های دیگر که عبور از داستان منحصر به فرد نیست. O. فالاچی یک زن برای اولین بار در تماس است با جنگ، آن را یک ماشین تحریر نیست، نمی تواند پوست کلفت باقی می ماند، بلکه در خواندن درست در احساسات خود را درک، در نتیجه تغییر ادراک که مردم در نزدیکی © نفس، مثبت یا منفی، و این از آن ساخته شده است که تمام کتاب بیشتر veritiero.Il انتقال احساس غم و اندوه و حزن برای بسیاری از مدت آن است. و این اجتناب ناپذیر است. اما در زمانی که در صفحات پایانی، فالاچی در نهایت بر وقایع و دلایلی که lhanno متقاعد به ارمغان آورد، در نهایت، از نیاز به هنوز هم در انسان باور میریزد نور، احساسات هنوز هم وجود دارد مانند قبل. آیا کافی خواهد بود؟ و linterrogativo باقی می ماند، اما با هم با آگاهی جدید، و Ca یک اصل تسلی در کتاب questo.Un به خواندن واقعا، فوق العاده توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
@ من اینجا هستم تا چیزی را باور کنم که امیدوار است: جنگ بی فایده و احمقانه است، تست زشت ترین فریبندگی نژاد زمین. من اینجا هستم تا نشان دهد که چگونه جهان ریاکارانه است که آن را افزایش می دهد یک جراح جایگزین یک قلب را با قلب دیگر، و سپس بپذیریم که هزاران نفر از موجودات جوان با قلبی در محل آنها به مانند گاو مرد به کشتار برای پرچم. \"تقریبا هشت ساله من خبرنگار جنگ در ویتنام بوده ام. هیچ چیز و هیچ خاطره ای از سال اول سال گذشته نیست. چه چیزی نبرد داک را دید، حمله تت، محاصره سایگون، و آن را برای من در جای دیگر به پایان رسید. این در کشتار مکزیکوسیتی است که من به شدت مجروح شدم. من می دانم این یک کتاب وحشیانه، ناامید و بی رحم بود. و شاید این است. اما من می خواستم جنگ را به کسانی که نمی دانستم می گویم. Oriana Fallaci چالشی برای چشمان من است. اولین کتابی که از این نویسنده نوشته شده است به عنوان خوانده شده خشم و € ™ ثانیه غرور، که قطعا کمک نمی کند من به سمپاتیک به سمت این زن در حال حاضر سالمندان نشسته در مواضع و بنابراین بدیهی است estreme.Niente آن مدتها پیش نوشته شده بود و به تجربیاتی که Oriana در ویتنام در طول جنگ متأهل معروف (1967-1968) به عنوان یک خبرنگار جنگی زندگی کرد، می گوید. نویسنده به نظر می رسد پرشور و همیشه کمی افراطی است، اما همچنین نشان می دهد توانایی شاد برای سوالات جدید، ایده های جدید و تفکر جدید. همچنین می تواند وضعیت بسیار دردناک رنگ، که در این میان بسیاری از â € œpersonaggiâ € به یاد ماندنی و در ذهن ما بسیار واضح باقی می ماند. این یک کتاب است که باید خوانده شود است، و این، البته دردناک، لذت بخش leggere.Formalmente، کتاب قرار است به عنوان یک دفتر خاطرات € ™ ثانیه نویسنده تلاش می کند به دادن پاسخ به این سوال که زندگی یک دختر کوچک، چه € ™ است؟ و اوریانا در تلاش است تا ثابت کند که جنگ شرور بی فایده است، همان چیزی را می خواهد. و من کتاب خواندن خودم را خواندم: چطور است که یک شخص در زندگی خود تغییر کرده است؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ


 کتاب درجه صفر نوشتار
 کتاب محاکمه
 کتاب جنگ آخرزمان
 کتاب ننه دلاور و فرزندان او
 کتاب حکومت نظامی (شهر بندان)
 کتاب نه من و آمد و رفت