کتاب دوزخ

اثر دن براون از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-ادبیات مدرن

دن براون در کتاب تازه و حیرت انگیز خود٬ دوزخ٬ این بار پس از خلق داستان‌های تاریخی‌اش در واتیکان و پاریس و واشنگتن به سراغ فلورانس آمده؛ همان شهری که دانته آلیگیری دوزخ ِ کمدی الهی دانته را در آن پروراند و از آن تبعید شد و تا آخر عمر در حسرت دیدارش از زادگاهش سوخت.
رابرت لنگدان٬ کارآگاه معماهای تاریخی و هنری٬ در این کتاب مجروح و مبتلا به فراموشی به هوش می‌آید و خود را در آستانه‌ی خطر مرگ می‌بیند و اندکی بعد خود را در برابر خطری که نسل بشر را به مخاطره انداخته است. این داستان پای او را به فلورانس زیبا و کهن می‌کشاند و از آن جا به ونیز حیرت‌انگیز و از آن‌جا هم به شهری در دل تمدن شرق با مساجد زیبایش و هنر و تاریخ معماری غریبش.
اگر کتاب‌های قبلی دن براون خواننده را بهت زده می‌کرد٬ دوزخ قرار است معنای تازه‌ای به بهت و حیرت‌زدگی بدهد!
دوزخ قرار است خواننده را در میان هیجان‌انگیزترین ماجرای رابرت لنگدان به فکر و تصمیم‌گیری وا دارد؛ زیرا دانته می‌گوید:«ظلمانی‌ترین مکان‌ها در دوزخ از آن کسانی است که در زمانه‌ی بی‌اخلاقی بی‌طرف می‌مانند.» خواننده پس از این کتاب قرار نیست بی‌طرف بماند.


خرید کتاب دوزخ
جستجوی کتاب دوزخ در گودریدز

معرفی کتاب دوزخ از نگاه کاربران
بار دیگر آقای براون خود را به عنوان شاهزاده، شاهکار رمز و راز، شاهزاده از پازل، قهرمان تعقیب و حاکمیت شکار خاطی نشان داده است. از همه مهمتر، معرفی کننده ایده هایی بود که خوانندگان به ندرت درگیر آن می شدند. براون، خواننده را به معضل اخلاقی و پیامدهای فراوانی می اندازد و پیام خود را در یک فرم ادبی محبوب ارائه می دهد که هرگونه اثری از یک فستیوال آکادمیک را حذف می کند. این درخشش اوست: ایده های تحریک کننده ای که در داستان های لذت بخش مصرف شده قرار می گیرند، به سرعت در حال چرخش است که با چرخش و چرخش و با انتهای انفجار پاشید. هانس براون بار دیگر با استفاده از توطئه های فرسوده و شخصیت های قابل پیش بینی استفاده کرد. البته، اما وسایل نقلیه راحت را در اختیار خوانندگان قرار می دهند تا محیط اطرافشان را بشناسند تا بتوانند بر اهمیت آن تمرکز کنند: چه کسی آنتاگونیست خوشمزه است؟ چه کسی محقق زیبایی و درخشان است؟ نکاتی برای حل پازل چیست؟ این زمان عجیب و غریب چیست؟ آیا می توان آنها را به خط پایان رساند قبل از اینکه خیلی دیر شود؟ مهمترین مسئله این است که پیام آقای براون در آخرین تریلر با خوانندگان نفس نفس خود ارتباط دارد، به طرز شگفتانگیزی به نام Inferno (پیش زمینه و تم برای کتاب)؟ در حقیقت، من در مورد این چیزها به عنوان یک خبر جدید کتاب ساخته می شود و عنوان آخرین رمان نشان داده می شود. من معتقدم که اکثر طرفداران آقای براون هم همینطورند. بسیاری از خوانندگان بر روی پروسس و OK، من آن را دریافت - عبارت بی دست و پا، الگوی نامناسب، استعاره و ساختار کشش نحو. آیا آن را حتی برای یک نانو ثانیه از دست دادم؟ نه در کوچکترین این ادبیات پوپولیستی است و آقای براون یک نویسنده پوپولیست است، همانطور که فهرست پرفروش نیویورک تایمز گواه است. در حقیقت من به او امتیاز اضافی برای ارائه ایده ها در جملات، پاراگراف ها و فصل هایی که به راحتی خواندن آنها را تنظیم می کند، به او اعطا می کنم تا به راحتی خوانندگان را بدون نفوذ به صفحه بعدی برسانم. آقای براون تظاهر به یک نویسنده ادبی نیست، بنابراین من نمی خواهم از کسر امتیاز برای چیزی که او به وضوح آن را ندارد. من به سادگی برای آنچه که آن را درک می کنم: Inferno است: دن براون نهایی - 5 ستاره.

مشاهده لینک اصلی
DNF در ص 110. Da Vinci Code خوب بود. این یک بمب بود یک بمب افکن بسیاری از مردم شروع به خواندن کتاب ها کردند. اما خوب، رمان چهارم رابرت لنگدان همانند گذشته است. قهرمان همان رابرت است. این کارشناس ایتالیایی است. حتی اگر او یک آمریکایی باشد. من می دانم زمانی که شما با چیزی وسواس دارید، شما تمایل دارید که درمورد موضوع تان بدانید، اما به نظر می رسد که دانش رابرتز همیشه به نفع اوست. او همیشه در موقعیت هایی است که هر نماد، هر واقعیت و هر عدد را می داند. شرط می بندم که او در جایی در آلاسکا یا برخی از جنگل هایی که او را خسته می کند از بین رفته است زیرا هیچ نقاشی پیاژه یا مونا لیزا وجود ندارد. همانطور که در هر کتاب، او دختر می شود. او بسیار ایتالیایی است (حتی اگر او در جای دیگری متولد شد). این وسواس و تنظیمات ایتالیایی شروع به خسته کننده و آزار دهنده می کند. و به عنوان یک فرد که ایتالیا وسواس و جذاب نیست، احساس کردم که من در یک کلاس درس نشسته بودم، در آنجا یک معلم یک درس برای یک جرم دانش آموزان خداداد داشت. همچنین، طرح به نظر می رسد به نوعی واقعیت مخلوط با فانتزی. بعضی از بیگانه های عجیب و غریب در غار ظاهر شد، کسی می خواست که در سراسر جهان آن را از دست بدهد اما نگران نباش قهرمان توانا، رابرت ما را تمام کرد. من فکر می کنم که واقعیت و فانتزی در راه کاملا بد مخلوط شده اند. این کتاب بد نیست که اقدام، اسرار و چیزهای ایتالیایی را دوست دارد، اما علاقه شخصی من از دن براون هنوز قلعه دیجیتال است.

مشاهده لینک اصلی
در Inferno، دن براون از فرمول خود بیشتر از آنچه در کتاب هایی مانند فرشتگان و شیطان ها و کد داوینچی استفاده می شود استفاده می کند. پس، دوباره پیدا کنیم و کاریزماتیک و eida © تیکو استاد رابرت لنگدان، که در فتنه بین المللی، البته، شما باید در برابر ± ADO زمان همراه با یک مرد جوان زیبا و هوشمند حل و فصل، در سراسر © S از شهرهایی که به عنوان آیکون های هنر و نمادین شناخته می شوند و در آن، رسیدن به انتها، همه آنها چیزی نیست که آنها می گویند و یا به نظر می رسد. و این تعجب آور است ... فرمول دوباره کار می کند. به وضوح می کند سطح آنجلس و شیاطین (مورد علاقه من) از دسترس نیست، اما یک رمان نگه می دارد که علاقه © ها می کند و با توسعه بسیار چالاک از حوادث است که به عنوان ساده به نیست با توجه به پوسیدگی نیست این است که کل کتاب بیش از یک روز توسعه یافته است. بر خلاف نظر خوانندگان دیگر، یکی از جنبه هایی که من در رمان های این نویسنده لذت بردم این است که دقیقا شرح مکان ها و آثار هنری است که همیشه با آن همراه هستند حکایات تاریخی خوشمزه. به طور خلاصه یک کتاب سرگرم کننده، توصیه می شود و با پایان است که بی تفاوت مانده است؛ از طرفداران خوب دن براون.

مشاهده لینک اصلی
لذت گناه از کد داوینچی و نماد از دست رفته من را مجذوب کتاب اخیر Browns. متاسفانه پس از شلاق زدن، هر چند این لذت از بین رفته است. تمام نقصهایش به عنوان یک داستانپرداز در این کتاب برجسته بود: ساختمان باور نکردنی؛ طرح های ضروری و طولانی و کشیده شده سوء استفاده جدی از صفت ها (اگر من تا به حال حافظه لنگدان را به عنوان Eidetic به عنوان ایدتی دوباره می بینم، من وجود خدشه ای من snuff کردن)؛ تکرار تکرار نقاط کلیدی کلیدی به نظر می رسد که نویسنده معتقد است خوانندگانش به اندازه کافی روشن نیستند که به دنبال آن باشند. من در ابتدا احساس راحتی نداشتم با داستان؛ که به تدریج به ناتوانی و ناکامی فعالانه شکوفا شد؛ و در اثر نهایی و نابود کننده کتاب، واکنش من خیلی فشرده بود و من تقریبا نمی توانم خودم را مجبور کنم آن را تمام کنم.

مشاهده لینک اصلی
اگر چیزی وجود دارد که Inferno را به یکی دیگر از کتابهای دن براون جدا می کند، پایان آن است. این کتاب دارای همه ی معمولی دان براو مودی Ive است. تعطیلات و رمز و راز دانان براون خالص است. و مهارت او برای بافندگی توضیحات قابل اعتماد برای این کتاب فوق العاده است.اما بخش مورد علاقه من پایان است. من می دانم که اگر شما آن را بخوانید، آن را به شما بسیار شاد می سازد که این داستان خالص است. امیدوارم این کار را بکنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دوزخ


 کتاب به سوی فانوس دریایی
 کتاب چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟
 کتاب خانه خوبرویان خفته
 کتاب وات
 کتاب گرینگوی پیر
 کتاب ریشه های آسمان