معرفی کتاب اتاق و بالابر غذا

اثر هارولد پینتر از انتشارات سبزان - مترجم: رضا دادویی-ادبیات مدرن

رز و برت یک اتاق را می سازند که تقریبا ممکن است یک غار پیلولیتی باشد؛ بیرون وحشتناک و ناشناخته است. رز هرگز نرفته است، برت تنها با رانندگی ون با تجاوز خشمگین می رود. یک زوج جوان تماس بگیرید، و سپس یک مرد سیاه پوست. برت می آید خانه، با پیروزی عظیم در هر ماشین که به وان خود را به چالش کشیده است. پیدا کردن غریبه ای که او را به مرگ می کشاند و رز را کور می کند. یکی از برجسته ترین و مشهورترین نمایشنامه ها، «هری پاتر»، هارولد پینتر، یک داستان طنزآمیز و تحریک آمیز از دو ضربه مرد است که در یک زیرزمین برای تحویل بعدی آنها منتظر هستند. از طرز تفکر بی نظیر و پرمعنا پینتر، "بیخوابی گنگ" برای نوشتن استثنایی و توسعه شخصیت های ظریف شناخته شده است.


خرید کتاب اتاق و بالابر غذا
جستجوی کتاب اتاق و بالابر غذا در گودریدز

معرفی کتاب اتاق و بالابر غذا از نگاه کاربران
هارولد پینتر با اولین نمایش نامه اش @اتاق@ به مکتب @تیاتر بیهودگی@ پیوست، و به سرعت کنار نام آوران این نوع تیاتر قرار گرفت. از @ناکجا آباد@ (1974) به بعد، @یکی برای جاده@(1984)، @کوه زبان@ (1988)، @نظم نوین جهانی@(1991) و ... خمیرمایه ی سیاسی آثارش جلوه ی بیشتری یافت، و مواضعش در مورد قشار جهان آزاد بر کوبا و نیکاراگوا، و بالاخره علیه آمریکا و انگلیس و جنگ عراق، خشمگینانه تر و تهاجمی تر شد. پینتر با اقتباس برخی نوشته هایش، تعدادی فیلم نامه هم نوشته که مشهورترین آنها @مستخدم@ 1963 و @تصادف@ اند که هر دو توسط @جوزف لوزی@ ساخته شد، @بازگشت به خانه@ 1964، @واسطه@ 1970، خیانت 1978، @زن گروهبان فرانسوی@ 1981 و...

در مورد پینتر و آثارش به اینجا مراجعه کنید
http://www.goodreads.com/author_blog_...
در مورد @تیاتر ابزورد@ اینجا را بخوانید
http://www.goodreads.com/author_blog_...


مشاهده لینک اصلی
تصور دو آدم در یک اتاق ... پرده بالا می رود و این سوال پیش می آید : در این اتاق بر این آدم ها چه خواهد گذشت ؟ آیا کسی در را باز خواهد کرد و قدم به درون خواهد گذاشت؟
روشن است که این آدم ها از آن چه بیرون از اتاق است در هراسند . خارج از اتاق دنیایی هراس انگیز است که بر آن ها سنگینی می کند.
این نمایشنامه ها سخن از تنهایی انسان و دلهره هراس انگیز او دارند .مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب اتاق و بالابر غذا


#جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات انگلیس - #ادبیات مدرن - #دهه 1950 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه ابزورد - #جشنواره فروش هفتگی (20 درصد تخفیف) -
#انتشارات سبزان - #هارولد پینتر - #رضا دادویی
کتاب های مرتبط با - کتاب اتاق و بالابر غذا


 کتاب وراجی روی نیل
 کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
 کتاب کین
 کتاب تروریست خوب
 کتاب بارون درخت نشین
 کتاب اتاق و بالابر غذا