کتاب مرده های بی کفن و دفن

اثر ژان پل سارتر از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: قاسم صنعوی-ادبیات مدرن

نمایشنامه «مرده‌های بی کفن و دفن» داستان گروهی از پارتیزان‌های فرانسوی در جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند که در پی یک عملیات توسط پلیس دستگیر شده و مورد شکنجه و بازجویی قرار می‌گیرند تا سرکرده خود را به اصطلاح «لو» بدهند، اما آن‌ها با تحمل شکنجه‌های سخت، اعتراف نمی‌کنند، چرا که اعتقاد دارند اگر کلامی از رییس و سرکرده خود بگویند، دچار شکستی با حقارت و خواری شده‌اند.


خرید کتاب مرده های بی کفن و دفن
جستجوی کتاب مرده های بی کفن و دفن در گودریدز

معرفی کتاب مرده های بی کفن و دفن از نگاه کاربران
نمايشنامه اي از سارتر... فضا و موضوعش واقعا سياه و اذيت كننده بود... هر چند كلا كتابهايي كه فضاي ملايمتر و اميدبخش تر دارند رو بيشتر ميپسندم، اما هنر نويسندگي سارتر و تكنيك نويسندگيش واقعا جالب بود... شروع و ميانه و پايان داستان، همه شون جذابيت و كشش خاصي داشتند..

مشاهده لینک اصلی
@Sartre
Spoiler Alert!
داستان در مورد گروهی از(پارتیزان ها) چریک های فرانسوی است که در ماموریتی که برای حمله به دهکده ای داشته اند دستگیر شده و حال برای این که محل ژان (رهبرشان) را لو دهند، شکنجه میشوند...
@description@
سارتر در نمایشنامه خود شخصیت ها را به مثابه نمادهایی در جامعه در نظر می گیرد. برای مثال ژان نمادی ست از حاکمی بی رگ و ریشه که تحت هیچ شرایطی حاضر به پایین آمدن از تخت پادشاهی خود نیست. او نمادی است از تمام حاکمانی است که بر تخت شاهی خود نشستند و به قول معروف نفسشان از جای گرم در می‌آید. او به منظور حفظ قدرت خویش زیردستانش را قربانی می کند. وقتی که رفقا تک به تک به اتاق بازجویی و شکنجه احضار می شوند، ژان حاضر به دفاع از آن ها و تسلیم خود نیست و برای این تسلیم نکردن دلیل قانع کننده ای ندارد. او حتی در راه عشق لوسی، که (در ابتدا) تنها و تنها بخاطر او پا به این مبارزه گذاشته است نیز حاضر به تسلیم خود نمی شود و حتی راضی به این می شود که زن را هتک حرمت کنند و او باز هم دم نزند. همچنین در مقابل تصمیم گروه برای کشتن فروانسوا ذره ای تقلا نمی کند و هنگامی که هانری در حال خفه کردن پسر نوجوان است تنها می نشیند و نظاره می کند و وقتی کار از کار می گذرد تازه سر به شیون و مویه برمی دارد.
@description@
لوسی نماد عشق است. عشقی که ابتدا عشق زمینی ست و تنها به سبب تعلق جسمانی اش به معشوق تن به چنین شکنجه ای می دهد و آن گاه که حیثیت خود را در راه این عشق فدا می کند ماهیت عشق نیز برای او تغییر می یابد و به عشقی بزرگ تر، شاید به نحوی یک عشق معنوی تبدیل می شود و آن عشق وی به آرمان و عقیده اش است.
ژان پل سارتر به عنوان یک نمایشنامه نویس دست آخر همه ی شخصیت های نمایشنامه را به کام مرگ می‌فرستد تا مبادا زندگی ننگین را به مرگ باشرف ترجیح دهند، حتی کفن و دفنشان هم نمی‌کند، اما ژان را که هم اسمی مشابه با ژان‌پل سارتر دارد به خاطر وفاداری آن کارکترهای محبوب جان سالم به در می‌برد تا شاید انسان‌های دیگری را در زمان و مکانی دیگر به مبارزه ی خشونت آمیز ضد خشونت موجود ترغیب کند. شاید...
@description@

مشاهده لینک اصلی
Î ± Ï € ΠοÎ'ώσÎμιÏ، ιμοκΠ± Î ± ζήσÎμιÏ، ή Î ± Ï € ÎμθάνÎμιÏ، μÎÎ½Î¿Î½Ï \"من € Î ± من\" من، σÎ- Î ± است که من ... من \"من € Ï € من\" γάμÏ؛ Î ± کنم من این است که من € οÎ'ώσÎμÎ¹Ï Î¤ÏŒÏ، II، ζήσÎμιÏ؛ این است که من این است که من ± ± ÎξÎμιÏ، من \"من θάνΠ± من\" من من من ικό \"، ¬» من \"من ± Ï € Î ¿Î¼ÎμίνÎμι Î ± من \"من Î ± Ï € ΤόÏ، Î¯Î½Î¿Î½Ï ± کنم من Î ± من\" ιών Î ± ‰ شلیک نیم من، من \"من νίκΠΡÎ'Î | Î ،؛ ÎŠÏƒÏ ‰ من، من € ÎμιÎ'ή Î'ιάΠÎμξÎμÏ، من \"من ± Î¾Î¹Î¿Ï € € کنم من ή Î¸Î¬Î½Î Ï ±\" من ± ... Î'Ï Ï € کنم من ± من \"من\" Î ± دوم κών Î £ Ï € Î IOE، این است که من ± Î¼Ï II، I • من γμÎνΠمن، من · من، من ± Î ± من ... من من من 15and ονοÏ، ± Τι Ï † من \"من · من، من ± γκίσκοÏ، Î¯Î½Î¿Î½Ï Î ± Ï Ï ‰ ¬ من \"پوشه σÎ- Î¼Î¹Î Î¿Î¼Ï † Î ± من\" من ± Ï € ΠιμÎÎ½Î¿Ï ... ν من \"من ± οΠοî³Î¿ νισÏ\" Î ± Î ± من ... من Î¯ÏƒÎ¿Ï Î½ ιμοκΠ± Î ± Î¿Î¼Î¿Î Î¿Î³Î®ÏƒÎ¿Ï ... من € Î¿Ï polvihousut ίσκÎμÏ \"Î ± Ï Î ± کنم من · من\" من ... من، من Ï ±. Ï ‰ من من من · من \"من · من μÎνΠ· من، من € IOE άθÎμιά من\" من ... من، من ± ± ¿ ¿من من ... Î¸Î®ÏƒÎ¿Ï ... من \"من Ï Ï ÎÎ'ιο € من\" من ... من، من · من Î ± Î ± من \"من» Î¬Î²Î¿Ï ... ν ΜΠ± Î »من» است که من ‰ Ï Î¹ÏŒ ÎºÏŒÏƒÏ \"ισÎμ من\" من · κά ή 300 ± νίÎ'Î¹Î Î¤ÏŒÏ € Ï ‰ Ï. آنجلوپولوس ± θÎνΠ± من، \"من ... من، σκÎÏ † من\" من \"Î ± Ï € ΤόÏ، این است که من ± Î\" σι άσÎμι من \"من Ï € όνο ± Î ± Ï Î ± Î ± Î¯Î½Î¿Î½Ï Î¹Î³Ï \"σÏ\" من ‰ ικοί ιμοκΠ± Î ± ± Î½Ï \"ÎÎ¾Î¿Ï ... من من من من ± ± Ï € ιμÎμÎ¯Î½Î¿Ï ... من \"من · من ιÎ'ÎÎ ± من\" من ... من، .ÎÎ½Î Î½Ï ± من \"من ± Î ± من\" من Î¹Îºî® ± من \"من Î ± من \"من ‰ NEOS ϊκό من\" من Î ± Î Î¤ÏŒÏ € Î¾Î¯ÏƒÎ¿Ï · I، II ... این است که من Î ± ¹ ΜΠ\"NEOS من من ±، من ... γκινΠ· دوم ± ‡ من من من \"من ·.

مشاهده لینک اصلی
الناز ... Ù ‡ O¬U OªO ± â € Ù † UOeUU OeO§O، O®UO'U ... ... ای.

مشاهده لینک اصلی
خوب، واقعا خوب است، اما باید به طور مداوم خود را به یاد داشته باشید که این یک بازی است، نه یک رمان، و بنابراین باید روی صحنه واقعا کار کند. یا حداقل این تصور من است، از آنجایی که من متوجه نشده ام خودم را تحمیل کرده ام - اما من خیلی می خواهم (ممکن است به عقب برگردم و رتبه من را عوض کنم، زمان های سختی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آن 3 یا 4 است).

مشاهده لینک اصلی
این کتاب نخستین اثر ی.پ.سارت بود که من قبلا خوانده ام ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرده های بی کفن و دفن


 کتاب آمریکا
 کتاب پایان یک مأموریت
 کتاب مه-تی
 کتاب ارباب پونتیلا و برده اش ماتی
 کتاب سال ها
 کتاب وداع با سارتر