کتاب درجه صفر نوشتار

اثر رولان بارت از انتشارات هرمس - مترجم: شیریندخت دقیقیان-ادبیات مدرن

این اثر در دو بخش تدوین شده است ، بخش نخست شامل:ـ
اسلوب نوشتار چیست
نوشتارهای سیاسی
اساوب نوشتار و رمان
آیا اسلوب نوشتار شاعرانه وجود دارد
بخش دوم شامل:ـ
پیروزی و شکست نوشتار بورژوازی
صناعت سبک
نوشتار و انقلاب
نوشتار و سکوت
نوشتار و گفتار
آرمانشهرزبان


خرید کتاب درجه صفر نوشتار
جستجوی کتاب درجه صفر نوشتار در گودریدز

معرفی کتاب درجه صفر نوشتار از نگاه کاربران
مشخصا شروع کار رولان بارته، اون ابهت فکر و کلام همیشگی رو نداره، اما خیلی قابل اعتناست؛ و مهم‌ برای هر نویسنده.

مشاهده لینک اصلی
دوره نوشتن ZERO یک شعر نیست، هرچند عنوان به عنوان نامشخص و تحسین کننده به عنوان یکی است. اولین کتاب رولاند بارتز، مقالهای درباره ادبیات است، که خیلی زیاد است. حتی سوزان سونتاگ در مقدمه آشکار او یادآور می شود که جای خوبی برای شروع کار در Barthes نیست. این پروس علمی و دشوار است و فرض می کند که خواننده در حال انجام تکالیف است. من حتی نمی دانستم تست وجود دارد! مثل اینکه داشتن یک رویا که در زیر لباس من قرار دارد، کاملا آماده نشده است، من تصور می کردم که ممکن است با آن بجنگم تا زمانی که بیدار شوم. من یک بدن وحشتناک برای یک مرد از سنم ندارم و یک خواب آلود نیستم. در حالی که وقت خود را صرفا تلاش می کنم تا در مورد نوشتن و سابقه ای از عقاید گره خورده ای که در مورد نوشتن و تاریخ وجود دارد، از یک یا دو جمله خلاص شوم. به عنوان مثال، \"مدرنیسم\" با جستجوی یک ادبیات آغاز می شود که دیگر امکان پذیر نیست. \"من نمی دانم منظورش چیست، اما من آن را دوست دارم. بارت شما را از طریق میراث خالق خلاق خود حفر می کند تا زمانی که دندان هایتان را بر روی سنگ حقیقی متوقف کنید که شما را متوقف می کند. من درک نمی کنم - حداقل برای من، اما دانش نامشخص است. من دریافتم که من آن را دریافت نمی کنم. آغاز می شود

مشاهده لینک اصلی
نوشته شده به سبک سنگین با پیچیده، غیر ضروری، عبارات سنگین و similes ناهموار. با استفاده از کلمات خارج از تعاریف معمول خود بدون ارائه تعریف خود. با استفاده از معانی مختلف یک کلمه بدون روشن شدن که او به معنی (زبان، تاریخ - شخصی و اجتماعی). صحبت کردن در مورد ادبیات و به معنای ادبیات فرانسه است. شما می توانید قبل از اینکه ببینید چه چیزی او را معنی می کند، شما باید از آن استفاده کنید. نویسنده هرگز به وضوح چیزی که او می تواند در مورد رقص صحبت کند - به من بگویید که شما در مورد زبان و سبک، زبان چشمه از بدن و گذشته از نویسنده است، در حالی که سبک منشاء بیولوژیکی است و راز آن در خاطره ای از نویسنده است قفل شده است @ . تقریبا یک نقل قول است. و هنگامی که شما انجام می دهید، می توانید آن را کامل از اظهارات بی ربط و غلط (هر فرم ارزش)، و نتیجه گیری غیر منطقی و نادرست از آنها را پیدا کنید. من با این تصور که هیچ کس نمی خواست اشاره می کند که امپراتور لباس (تقریبا) نداشت، با ترس از این که خیلی احمقانه به درک حقایق عمیق (عمدتا عمدتا عمدی مبهم و مبهم) می شود. یک نقطه وجود دارد و معنای پشت این همه وجود دارد، اما به راحتی یا دلسوزانه داده نمی شود. شما باید از طریق شن و ماسه های زیادی استخراج کنید تا پاداش طلای کوچک خود را دریافت کنید ... به نظر من ارزش آن نیست. من تمایل ندارم که یک نویسنده را بخوانم که مایل نیست درک شود، نمی خواهم حقیقت را از کسی که نمی خواهد آن را آزادانه به اشتراک بگذارد، می کشاند.

مشاهده لینک اصلی
وفاداری اولیه بارت به انگیزه ای است که هنرمند را به نوشتن هدایت می کند. زبان نویسندهی مورد استفاده، سبک او، واکنشی ارگانی است که به نظر او نیاز دارد گفته شود. همه به نظر می رسد بسیار ساده است. و آنچه من به ویژه علاقه مند است، بیانیه ای است که در دسترس در ادبیات قرار دارد. این صرفا یک تصمیم است که نویسنده برای شرکت در غالب (برای بارت، این را می خواند بورژوازی) لفاظی آن زمان. سپس نویسنده نویسنده در کنترل است. هیچ یک از سیستم های زبان وجود ندارد که نویسنده به آن توجه داشته باشد. آنها او را دستکاری می کنند و یا برای استفاده از آنها.

مشاهده لینک اصلی
اغلب به عنوان غیر قابل نفوذ و ناامید به عنوان شما ترس - سوسن Sontags مقاله مقدماتی به ترجمه انگلیسی سال 1968 بسیار مفید است در پیشنهاد آنچه که برای نگاه کردن و تخمگذار قوانین زمین بارت فکر می کنم - همچنین با پیشنهاد است که مقالات شروع با (نه در ابتدا) یک خواننده که در سنت انگلیس آمریکایی تحصیل کرده است، زبان اول زبان انگلیسی، قصد دارد کمی از قوم گرایی را حفظ کند، بنابراین پزشکی خوب برای خواندن فردی است که @ literate @ به معنای @ ادبیات فرانسوی @ و @ language @ means فرانسوی؛ آن را به من می خواهم برای گرفتن چیز بسیار بهتر از چیزهایی که احساس می کنم که من فقط از طریق (Flaubert) جابجا شده است. همچنین جالب توجه است، در این حذف از زمانی که او مورد انتقاد و انتقاد قرار گرفت - در حال حاضر هر آمریکایی تحصیل کرده است حداقل دستگیر شد در، و احتمالا حتی از (!)، راب گریلت، بکت و کوئینو لذت بردم، همه آنها نمونه هایی از اصالت گرایی بارت بودند زمانی که او در دهه 1950 قهرمانانه آنها شد.

مشاهده لینک اصلی
رولاند بارت، به طور خلاصه، نگرانی خود را نسبت به جدایی بین فردی (نویسنده) و زبان «جامعه» ابراز میکند. به گفته وی، این دو «کنوانسیون» («سبک» و «زبان») از کنترل نویسنده فرار می کنند. نویسنده نمی تواند آنها را انتخاب کند آنها به او داده می شود. سبک ها از عادت های یکسانی در زمان گذر زمان در شرایط شخصی و بیولوژیکی شکل گرفته و به زبان بیگانه است که از کنوانسیون اجتماعی، مشترک همه اعضای اجتماعی به شمار می آید. بارت به عنوان یک راه برای برپایی این دو، معرفی «معیار» (نوشتن)، که نویسنده آن خود را به جامعه تحمیل می کند. در این عملیات، معیار سنجش کار به عنوان یک «عملکرد» است که سبک و زبان را از طریق قصد فرد برای انجام مسئولیت اخلاقی خود برای رسیدن به جامعه متصل می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب درجه صفر نوشتار


 کتاب حلزون ها به زمان می بازند
 کتاب خشم و هیاهو
 کتاب قصه گو
 کتاب کتاب دلواپسی
 کتاب مسخ
 کتاب ضیافت