کتاب تازه کارها

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: خجسته کیهان-ادبیات مدرن

سران (1959) اولین اثر منتشر شده ماریو وارگاس لووسا بود و با اولین شناخت ادبی او، جایزه آئول لئوپولدو به دست آورد. بر طبق نظر نویسنده، "اربابها یک میکرو کلاسیک کوچک از آنچه که بقیه کتابهای من تبدیل می شوند،" است. وقتی نوشت: The Cubs (1967) نویسنده پرو در حال حاضر ماریو وارگاس لواسا میگوید: "از تمام آثاری که نوشتهام، شما که دارای تفاسیر متنوع تر است. "[از پشت سر هم] از شخصیت های اصلی نوجوانان این دو متن، نشان دهنده ی استبداد و خشونت است که جامعه را علامت گذاری می کند و انتظارات ساکنان آن را نابود می کند.


خرید کتاب تازه کارها
جستجوی کتاب تازه کارها در گودریدز

معرفی کتاب تازه کارها از نگاه کاربران
این یک جایزه برای چیزی است. خشونت فراوان در کارفرمایان. توله سگ = قلدری

مشاهده لینک اصلی
ال بیگ بنگ دل بوم

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتابی بود که من از ماریو وارگاس لووسا خواندم و اعتراف کردم که هزینه آن را برای ورود به نوشتارش به من می دهد. شاید به این دلیل که دو داستان کوتاه کوتاه (از هفت نفر که این اثر را تشکیل می دهند) در دوران جوانان نویسندگی متولد شده در سال 1936 نوشته شده بود و در سال 2010 جایزه نوبل را بدست آورده بودند. سران سال 1959، که به طرز شگفت انگیزی به وجود می آمد دوم، این اولین اثر منتشر شده توسط نویسنده پرو بود؛ Cubs، اولین داستان این سری، به سال 1967 می رسد. در هر دو، فقدان بلوغ نویسنده را ذکر می کند. در The Bosses، من نوشتن متکبر را می بینم، به عنوان نویسنده ما را به دنیایی که ما نمی دانیم، بدون توضیح آن را معرفی می کنیم، به شرط اینکه ما همه ملزم به دانستن آن چه هستیم. این به من این عقیده ای را داد که لوسا، بیشتر از همه، برای خودش می نویسد، که به عنوان یک اشتباه شروع کننده درک می کنم. وقتی وارد مرحله شدم، شورش دانشجویی در کالج، من شروع به قدردانی از سبک کرد، اما نوشتن، به طرز اقتصادی، تا پایان، هنوز مشخص نیست. علاوه بر این، تصاویر دشوار و یا حتی غیر ممکن برای تجسم وجود دارد، مانند: \"او چشمان سبز باز و لبخند زد\" (ص 73). در Cubs، Llosa سبک را اجرا می کند که به ریتم اجرا می شود از این فکر، تقریبا بدون نشانه، به غیر از کاما، شبیه به ساراماگو. این یک تجربه جالب است، اما من فکر می کنم که نویسنده احساس راحتی نمی کند تا از استعداد خود بیرون بیاید. اثبات این است که در داستان های کوتاه دیگر که براساس نشانه گذاری سنتی هستند، ظرفیت های واقعی Llosa برجسته می شود. همچنین \"ضعف های\" من اشاره کرد که رهبران در پنج داستان دیگر ناپدید می شوند. نوشتن می شود بسیار واضح تر و مختصر، خواننده می تواند بیشتر بر محتوا متمرکز شود، که تا حد زیادی لذت بردن از خواندن را افزایش می دهد. همه داستان ها به ما یک جامعه خشونت آمیز و ماچو، جامعه آمریکای جنوبی که در آن نویسنده رشد کرده است خشونت که در میان کودکان و مردان جوان غالب است، قابل توجه است؛ نظام مبتنی بر آن، از سن خیلی زود، در رقابت و قانون قوی ترین، بدون جایی برای احساس، حتی زمانی که کسی در عشق است. همه درگیری ها با تجاوز و خون در حال اجرا، حتی در میان دانش آموزان جوان تر حل و فصل می شود. همانطور که در «خدا از مگس ها»، ما به این باور رسیده ایم که این ثابت می کند که انسانها اساسا بی رحمانه اند، یک تئوری که من مخالف آن هستم زیرا این کودکان و جوانان دیگر طبیعی نیستند با توجه به آموزش های پرخاشگرانه و بی احترامی به نیازهای آنها و مشکلات آنها، از گهواره آلوده شده است. با وجود بعضی از ناامیدی در دو داستان اول، این اولین خواندن Llosa منجر به نگرانی من شد برای سایر آثار نویسنده. من سبک اقتصادی و مختصر را دوست دارم، هرچند من معتقد هستم که با تحصیلات ماچو، که شامل مدرسه شبانه روزی در کلنی نظامی می شود، مشخص خواهد شد. من نمی گویم لوسا نمی خواهد، بعد افق هایش را گسترش داد، اما اساسا فکر می کنم همیشه آنجا خواهد بود.

مشاهده لینک اصلی
داستان های خشونت آمیز با حیرت از خجالت به جوانان آستو، به طرز شگفت انگیزی در ذهن، واژگان و توصیف های بی نظیر به دست می آید. دا یکشنبه و چالش برای من بهترین است: در اول، دو بچه اندازه گیری مهارت های خود را در آب، اما بدون از دست دادن شمال ... definirÃa به خوبی ما مردamistad @ دارند و علاوه بر این، من عاشق توصیف موقعیت های نامطلوب طبیعی در ابعاد اجتماعی شخصیت های خود هستم. این بسیار بصری است، علاوه بر این. از سوی دیگر، به این چالش، دو پورت را به چالش کشیده برای تمیز کردن navajazo ... آن را کثیف زیبا، simplemente.De از سوی دیگر، هنوز هم نثر بزرگ بارگاس یوسا در حال حاضر اما من به خصوص ridÃculos یا یک پایان ناگهانی atrayeron است. لازم به ذکر است به خصوص توله، یک داستان طولانی در مورد توسعه یک گروه از دوستان از مدرسه تا زمانی که ازدواج با یک سبک روایت بسیار عجیب و غریب، unscripted و با پویایی که عجیب و غریب ± OY perturbarÃa هر خواننده .. جالب و سرگرم کننده اما خسته کننده برای سبک آن.

مشاهده لینک اصلی
بسیار کوتاه اما پر داستان یک واقعیت است که در حالی که ما نشان می دهد صحنه یک Perú از ± گذشته و یا، من مطمئن هستم که ویژگی های کاراکترهای نمایش داده شده حتی کسانی که ما در تمام Latinoamà پیدا © ثروتمند هستم (و او دنیای من را تصور می کند) بازتاب از مردانگی بسیار کلیشه ای اما متاسفانه به عنوان قواعد رفتار شده است. فکر می کنم زیادی در مورد بسیاری از چیزها، اما اغلب آن را به من فهماند که من چقدر تغییر کرده است، نه تنها به عنوان یک خواننده، بلکه © N به عنوان یک فرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تازه کارها


 کتاب تخیل را مرده خیال کن
 کتاب خشم و هیاهو
 کتاب چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟
 کتاب مرده های بی کفن و دفن
 کتاب بارون درخت نشین
 کتاب روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده اند